Sztukateria Orac Decor

Pewnie nie raz przekonaliśmy się, że najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Dlaczego? Bo z reguły są najtańsze, a w dodatku niezwykle efektowe. Nie ma zatem powodu komplikować i utrudniać sobie życia, skoro pod ręką mamy dostępne proste i wygodne rozwiązania, które w ciągu kilku godzin zmienią wygląd naszego domu nie od poznania.

I wbrew pozorom, wcale nie potrzebujemy do tego projektanta wnętrz czy dużej ekipy remontowej, ponieważ w dzisiejszych czasach sami możemy przykleić na ścianie fototapetę i ułożyć panele. Wystarczy zapoznać się z krótkim filmem instruktarzowym i przystąpić do pracy, aby zmienić mieszkanie na przestrzeń ładniejszą i znacznie bardziej przyjazną dla oka.

Jak się domyślamy — ściany i podłoga to jednak nie koniec rzeczy, które powinniśmy uwzględnić podczas remontu. Oczywiście, osoby niezwracające uwagi na drobne dodatki być może to zadowoli, ale Ci, którzy wymagają perfekcyjnego wyglądu, powinni się zastanowić nad montażem sztukaterii wewnętrznej.

Pewnie wydaje nam się, że jest to rozwiązanie pasujące wyłącznie do stylowych wnętrz, które tworzone są w oparciu o elementy zdobnicze inspirowane wystrojem pałacowym, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest i najprawdopodobniej jesteśmy w wielkim błędzie. Oczywiście, początkowo sztukateria była bardzo bogato zdobiona, dlatego nadawała się wyłącznie do budynków, gdzie w powietrzu czuć było ducha minionej przeszłości, ale w dzisiejszych czasach wcale już tak nie jest.

Otóż, na montaż podobnych elementów wykończeniowych decydują się również osoby, którym zależy na stworzeniu przestrzeni o minimalistycznym i prostym wystroju. Takie osoby nie decydują się jednak na listwy przysufitowe o skomplikowanej fakturze, ale wybierają raczej proste kształty, które doskonale się wpisują w przestrzeń nowoczesnych  wnętrz.

Można zatem powiedzieć, że produkty firmy Orac Decor dają możliwości zaaranżowania właściwie każdej przestrzeni i chyba faktycznie tak jest, ponieważ ich wybór jest naprawdę imponujący, a oferta z roku na rok rozszerza się o nowe pozycje, tak, aby trafić w gust nawet najbardziej wymagających klientów.

Oczekiwania te właściwie zawsze są spełniane, przede wszystkim dlatego, że sztukateria wykonana jest z najlepszych materiałów, które są trwałe ale równocześnie banalnie proste w montażu. Zachęca również niezbyt wygórowana cena i ekologiczny charakter wszystkich elementów. Jeśli zatem za kilka lat stwierdzimy, że znowu przyszła pora na zmiany, możemy bez problemu poddać recyklingowi wszystkie zamontowane dodatki.

Sztukateria nadaje się właściwie do każdego wnętrza i w zależności od naszych potrzeb i gustu, możemy wybrać produkty przeznaczone do umieszczenia na ścianie, suficie, a także przy podłodze. Mamy zatem możliwość ich dowolnego kompletowania, aby stworzyć unikatową kombinację spośród kilkuset dostępnych opcji.

Zaczynając od listew przypodłogowych, które od lat stanowią najlepsze wykończenie podłogi, poprzez klasyczne listwy sufitowe, a także te  służące do podświetlania. Jeśli zatem zdecydujemy się na takie elementy, warto iść za ciosem i dopełnić całość dodatkowymi produktami Orac Decor’u. Możemy na przykład ozdobić każde drzwi specjalną obudową i dokładnie w ten sam sposób zmienić wygląd kominka.

A co powiemy na nieco odważniejszy krok, na przykład poprzez umieszczenie szeregu kolumn w swojej restauracji? Wydaje się, że jest to propozycja niezwykle ciekawa szczególnie wtedy, gdy chcemy stworzyć intymny i nastrojowy charakter w lokalu. Kolumny sprawią, że klienci siedząc nawet na środku sali, wcale nie będą się czuli obserwowani przez innych, ponieważ dzięki kolumnom zostaną zasłonięci przed wzrokiem innych gości.

Jak wiemy — podobne kolumny zajmują niestety dużo miejsca i chociaż robią piorunujące wrażenie, to nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jeśli zatem podoba nam się pomysł, ale nie posiadamy zbyt dużo wolnego miejsca, możemy zastąpić grube kolumny pilastrami umieszczonymi na ścianie. W ten sposób powstanie lekkie uwypuklenie na wzór półkolumny, zwieńczone ornamentem, które zamieni każdą pustą ścianę w coś naprawdę pięknego i oryginalnego.

A to oczywiście nie koniec możliwości jakie dają nam produkty Orac Decor. Wszystkie zainteresowane osoby, które szukają inspiracji mogą się zatem zapoznać z katalogami dostępnymi na stronie internetowej producenta, aby się przekonać, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.