Dieta dąbrowskiej – dieta warzywno-owocowa na wczasach odchudzających

Dieta dąbrowska to sposób żywienia zalecany każdemu, kto troszczy się o własne zdrowie. Dieta Dąbrowskiej bywa jedynym ratunkiem dla osób, które poważnie podupadły na zdrowiu i w przypadku których zawodzi standardowy sposób leczenia. To także sposób na to, by zachować zdrowie. Podstawą diety dąbrowskiej są warzywa i owoce. Dieta dąbrowskiej stanowi odpowiedź na obecnie zachodzące w świecie przemiany związane ze wszystkimi dziedzinami życia. Prowadzą one w rezultacie do wzrostu stresu w naszym życiu codziennym i gorszego samopoczucia. Jakość żywienia także spada, traci ono bowiem swą biologiczną wartość, która zostaje zastąpiona żywnością przetworzoną, pozbawioną błonnika oraz mikroelementów i witamin. Wszystko to prowadzi do pojawienia się na niespotykaną skalę tak zwanych chorób cywilizacyjnych, jak miażdżyca czy nowotwory.
Dieta warzywno- owocowa to dieta polegająca niejako na głodówce leczniczej. Jest ona stosowana jako kuracja okresowa, która dostarcza enzymów, mikroelementów, witamin oraz pozytywnie wpływa na stan organizmu odtruwając go i alkalizując oraz wzmacniając mechanizmy samoleczenia organizmu. Pozwala także na przywrócenie równowagi przemian. Po zakończeniu tejże kuracji radzi się włączyć na stałe naturalny pokarm do naszego jadłospisu. Najlepiej by był on oparty na roślinach strączkowych, warzywach owocach oraz ziarnach plus nieco produktów zwierzęcych. Nie zapominajmy o tym, że pożywienie może stanowić skuteczną metodę profilaktyki oraz leczenia chorób cywilizacyjnych. Z tego powodu warto zadbać o wartościową dietę, która może nas przed tym uchronić.
Dieta warzywno- owocowa trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu tygodni. Podczas jej trwania spożywamy warzywa takie jak marchew, burak rzodkiewka, czy kapusta. Zalecane są także warzywa psiankowate, a pośród nich pomidor i papryka, dobrze komponują się także sałaty, natki pietruszki oraz zioła. Zaleca się także jedzenie niskocukrowych owoców, takich jak jabłka, grejpfruty czy cytryny. Wszystko to jak widać składa się na dietę bardzo różnorodną i zdrową.