Jak wybrać szkołę tańca? Czym się kierować przy wyborze?

Od czasu wyemitowania ekranach telewizyjnych pierwszych odcinków popularnych programów rozrywkowych, których motywem przewodniu był taniec, kilkukrotnie wzrosło zainteresowanie tą dyscypliną sportu, a szkoły tańca przeżywają prawdziwe oblężenie. Tańczyć chce każdy, niezależnie od wieku i płci.  Zanim jednak wybierzemy się na konkretne zajęcia warto zastanowić się, czego tak naprawdę chcemy się nauczyć.

Którą szkołę tańca wybrać?

Obecnie praktycznie w każdym mieście funkcjonuje przynajmniej jedna szkoła tańca. Przed wyborem tej właściwej warto z robić krótki rekonesans. Najwięcej informacji o danej szkole tańca uzyskamy od osób, które korzystają z jej usług. Nikt tak jak obecni i byli uczniowie, nie wie czy szkoła dba o uczniów i czy warto poświęcić swój czas i pieniądze na pobieranie tam lekcji.  Warto zasięgnąć informacji o instruktorach, atmosferze oraz podejściu szkoły do klienta.

Ważnym kryterium branym pod uwagę przez potencjalnych klientów szkoły tańca, jest oczywiście cena za zajęcia. Stawki w szkołach tańca plasują się najczęściej na podobnym poziomie. Szkoły oferujące zajęcia w cenach dalece odbiegających od standardowych mogą wydawać się podejrzane i często świadczą o niskiej jakości obsługi klienta.

Jeżeli chcielibyśmy na dłużej zaprzyjaźnić się z tańcem, trzeba koniecznie wybadać, czy szkoła tańca daje możliwość dalszego rozwoju i czy może zaproponować coś więcej niż tylko standardowy jednoetapowy kurs.

Jaki rodzaj tańca wybrać?

Taniec ma przede wszystkim sprawiać przyjemność, należy zatem dobrać styl, który chcemy trenować do naszych upodobań i osobowości. Osoby, które do tej pory nie miały styczności z tańcem mogą mieć problemy ze zrozumieniem technicznych opisów zajęć znajdujących się na stronach internetowych bądź broszurach informacyjnych szkół tańca. Dlatego też, wiele szkół wychodzi naprzeciw swoim potencjalnym klientom i oferuje  nieodpłatne zajęcia otwarte, na których można bliżej poznać wybrany rodzaj tańca.